گوگل ادسنس چیست؟

آشنایی با سرویس گوگل ادموب و نحوه کسب درآمد از آن

ادسنس چیه و چه کاربردی داره؟

ادسنس پلتفرم تبلیغاتی گوگل برای نمایش تبلیغات متنی، تصویری و ویدیویی در وبسایت‌هاست. منبع نمایش این تبلیغات گوگل است، به عبارتی افرادی که قصد تبلیغ محصول یا برند خود را دارند از طریق پلتفرم گوگل ادز کمپین‌های تبلیغاتی میسازند و در طرف مقابل افرادی که قصد کسب درآمد از نمایش تبلیغات دارند میزبانی این تبلیغات را به عهده میگیرند. امروزه میلیون‌ها وبسایت برای کسب درآمد از پلتفرم گوگل ادسنس استفاده میکنند.

یک مثال برای درک ساده‌تر از گوگل ادسنس

در سیستم تبلیغاتی گوگل سه ذینفع وجود دارند:

۱- فردی که قصد دارد برند، محصول، اپلیکیشن، ویدیو و یا وبسایت خود را تبلیغ کند.

۲- فردی که از طریق وبسایت یا کانال یوتیوب میزبان تبلیغات است و قصد دارد از این طریق درآمد کسب کند.

۳- گوگل ادز و ادسنس که به ترتیب مسئول دریافت سفارش تبلیغات و نمایش آن در وبسایت‌ها و کانال‌های یوتیوب هستند.

بنابراین زمانی که به عنوان مشتری قصد دارید از طریق پلتفرم گوگل ادز وبسایت خود را تبلیغ کنید بخشی از مبلغ به حساب گوگل و بخشی از آن به حساب اشخاصی وارد میشود که از طریق اپلیکیشن یا سایت یا کانال یوتیوبِ خود میزبان تبلیغات شما هستند.

کاربرد ادسنس در کسب درآمد از یوتیوب چیه؟

ممکنه این سوال براتون پیش بیاد که چطور میتونم در ویدیوهایی که در یوتیوب منتشر میکنم تبلیغات نمایش بدم؟

یا این که چطور میتونم در اپلیکیشن یا بازی‌هایی که منتشر میکنم تبلیغات نمایش بدم؟

و پولی که بابت نمایش تبلیغ در اپلیکیشن یا کانال یوتیوبم به دست میاد رو از چه راهی میتونم برداشت کنم؟

پاسخ همه این سوالات اینه که شما باید یه اکانت ادسنس بسازید و فعالش کنید. ساختن اکانت ادسنس راحته اما فعال کردنش سخته.

نحوه فعالسازی حساب گوگل ادسنس

یکی از سوالات متداولی که از من میپرسن اینه که آقا من ادسنس ساختم لطفا حساب بانکیت رو بهمون بده یا یه حساب در خارج از ایران برامون درست کن!

این فرضیه کاملا اشتباهه که من از داخل ایران با مشخصات الکی اکانت ادسنس بسازم و از کسی بخام حساب بانکیش رو به ادسنس من وصل کنه!

برای ساختن و فعالسازی اکانت ادسنس باید به موارد زیر توجه کنید:

۱. در سایت ادسنس با مشخصات واقعی یک فرد در خارج از ایران ثبت نام کنید. این فرد میتونه دوست یا فامیل شما باشه و یا خودتون باشید که در خارج از ایران حساب بانکی و آدرس فیزیکی دارید.

۲. باید یه آدرس پستی معتبر داشته باشید و zip code یا postal codeش رو هم بدونید چون گوگل برای صحت سنجی حضور شما در خارج یه پاکت نامه براتون میفرسته.

۳. بعضی اوقات بعد از ثبت نام در ادسنس گوگل بهتون شک میکنه و مدارکی مثل پاسپورت، کارت ملی کشوری که توش زندگی میکنید و همچنین گواهی نامه یا سایر مدارک رو درخواست میکنه که باید با کیفیت بالا اسکن کنید و برای گوگل ارسال کنید.

۴. بعد از این که مراحل ۱ و ۲ و ۳ رو طی کردید میتونید در اپلیکیشن یا کانال یوتیوبتون تبلیغات قرار بدید تا درآمدتون به حد نصاب برسه. در ترکیه حد نصاب ۲۰۰ لیر و در اروپا ۷۰ دلاره.

۵. وقتی درآمدتون به حد نصاب رسید دو تا اتفاق میفته. اول این که یه دکمه ظاهر میشه تا حساب بانکیتون رو وارد کنید.

۶. یه دکمه دیگه هم رو صفحه ظاهر میشه و بهتون میگه هر وقت پاکت رو از گوگل دریافت کردید کدی که داخل پاکت نوشته شده رو وارد کنید تا حسابتون فعال بشه.

۷. این مراحل رو که با موفقیت طی کردید اکانتتون ساخته شده و میتونید درآمدتون رو برداشت کنید.

اگه خودم حساب ادسنس یا ادموب نساختم چیکار کنم؟

لازم نیست که حتما خودتون اکانت ادسنس بسازید. چون طبق توضیحاتی که در بالا دادم کار پردردسریه. در ایران شرکت‌های مختلفی هستن که بهتون اجازه میدن از اکانت ادسنس یا ادموبشون استفاده کنید و به اصطلاح در زمینه نقد کردن درآمد یوتیوب و نقد کردن درآمد ادموب کمکتون میکنن.

ادسنس ۲۴ هم ۴ ساله که داره در این حوزه فعالیت میکنه و با دولپرها و یوتیوبرهای مختلفی در حال همکاریه. پس اگه مایل به کسب درآمد از یوتیوب یا ادموب هستید میتونید از طریق راه‌های ارتباطی که معرفی کردیم با ما در ارتباط باشید و یا بخش سوالات متداول رو مطالعه کنید.